9789067282635
Verkrijgbaar
Zesde deel van het verzameld werk van deze grote Russische auteur. Met zijn theaterwerk en zijn sprookjes.
Dit product is niet meer op voorraad
Beschikbaarheidsdatum: 30-09-2011
Verzameld werk deel 6 - Drama en sprookjes
Zesde deel van het verzameld werk van deze grote Russische auteur. Met zijn theaterwerk en zijn sprookjes.
Ontvanger :
* Verplichte velden
of Annuleren
Uitgeverij | Papieren Tijger |
Jaar van uitgave | 2011 |
Bindwijze | hardcover met stofomslag |
Aantal pagina's | 365p. |
Tot Poesjkins toneelwerk behoren:
- Boris Godoenov. Als koningsdrama al bijna twee eeuwen lang het absolute hoogtepunt van de Russische toneelliteratuur. Met Jevgeni Onegin en De Bronzen Ruiter beschouwd als het belangrijkste dat Poesjkin heeft nagelaten. Getoonzet door Modest Moesorgski en als zodanig een mijlpaal in de Europese geschiedenis van de opera.
- Vier Kleine tragediën. Poesjkin op zijn best: flitsend, origineel in uitgangspunt en visie, volstrekt modern. Mede dankzij de bedrieglijke vanzelfsprekendheid van zijn toon en zijn 'laconieke' stijl geldt Poesjkin als de geestelijke tweelingbroer van Mozart. Dat twee van deze stukken zijn geïnspireerd door een Mozart-thema, maakt ze extra fascinerend.
Tot Poesjkins sprookjes behoren het absurdistische relaas van een pope aan wie de duivel belastingplichtig is; het weidse, klassiek-aandoende lied van tsaar Saltaan en zijn heldenzoon en akelige schoonzusters; het pseudo-volkssprookje van een nederige visser en zijn domme vrouwtje; een Russische of liever: poesjkiniaanse variant van 'Sneeuwwitje'; en een tamelijk macaber sprookje over een luie koning die in het verderf wordt gestort door een castraat en een spookprinses. Russische kinderen worden nog altijd opgevoed met deze sprookjes, en veel Russen houden het meest van Poesjkin om zijn sprookjes.
Vertaald door Hans Boland